13 komentářů

 1. Elis
  Červenec 10, 2018 @ 6:17 pm

  Konečně článek z těch intimnějších záležitostí. Mám to stejně. Posledńi půl rok cítlim to samé… sex jsem vždycky milovala, moji kluci si ze mě dělali srandu, že jsem nymfomanka. 😀 pak jsem od svého partnera chytla chlamydie. A vše šlo do hajzlu. S partnerem jsme se samozřejmě rozešli a já se vrátila k bývalýmu partnerovi. Myslela jsem že to zas bude dobŕy, žádné pálení, svědění ani bolest. Ale omyl. Bylo to snad ještě horší. Myslela jsem si že to mám třeba z toho že si partner neumývá mýdlo ze sebe pořádně a ta troška co zůstane mi způsobuje probémy, tak jsem partnera upozornila, ale problémy nepřestávaly. Tak jsem si řekla že je to prostě tim, že každej máme jiné Ph. Ale teď mi to dochází. Partner na sex naléhá často. Miluju se s nim ráno, a on už mě stejně odpoledne přemlouvá. Pak mi vyčítá že dřív jsem se s nim milovala každý den a teď jsem frigidní. Což mě určitým způsobem ponižuje a já se cítím, jako bych selhávala. Ale co s tím? Partnera miluji strašně moc. Ale čim vic naléhá, čim víc mi to vyčítá, tim víc já mam odpor k sexu. Může to být i tím že si nejsem jistá zda návrat k němu je správné rozhodnutí. Jsem ráda že vidím že v tom nejsem sama… holky pište i vy ostatní prosím, ať si nemyslím že jen já jsem divná 🙁

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 10, 2018 @ 6:28 pm

   Ahoj Elis. Určitě jsi úplně normální. V dalším článku budu i na tohle téma psát. Podle mě je důležité si definovat, jak by to milování mohlo probíhat tak, aby jsi byla spokojená a jak často by to bylo? Když jsme na začátku vztahu, tak je to častěji většinou, ale to se mění časem i s vlivem vyplavovaných hormonů atd. A je velmi důležité o všech změnách které chceme mluvit s partnerem.
   Podle mě, ale je možná kámen úrazu už v tom, že nevíš, jestli s ním chceš být. Podle mě, pokud si to ujasníš, tak bude vše v pořádku.
   Tělo Tě vždy upozorní na ty ,, strašáky”, které se snažíme někdy i sami před sebou schovávat.
   Držím pěsti ve Tvé cestě a ať najdeš sama v sobě odpovědi, které Ti pomohou v další cestě.
   S láskou Já

   Reply

 2. Jana
  Červenec 10, 2018 @ 6:36 pm

  Děkuji za tento článek, pro mě velice užitečný. Jako by mi mluvil z duše. Neustálá bolest, pálení a strach. Já už na sex pak nemám ani chuť, jediné na co můžu myslet je strach z bolesti. Je možné,že je to způsobené z hormonální antikoncepce? Rozhodla jsem se,že tento měsíc je to naposledy co si ji vezmu.

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 10, 2018 @ 8:12 pm

   Ahoj Jani. Myslím, že hlavní problém je strach. Je důležité si odpovědět na základní otázky: Co by mi pomohlo, abych se při molování cítila v pohodě. Co by mi pomohlo, abych se při milování cítila sama sebou a uvolněně? Jak by to mělo probíhat? Umím říct ne, když se na to necítím? Mám důvěru v partnera? atd…. Zavři si oči, příjemnou relaxační hudbu a představ si to a určitě na to přijdeš.
   Nejsem lékař ani žádný odborník, ale myslím, že hormonální antikoncepce tohle sama o sobě nezůsobí. Nemyslím si ale zároveň, že je dobré do těla dávat navíc nějaké hormony, když každý člověk je jiný a nikdy nevíš, jak to na Tebe bude působit. To je ale jen můj názor.
   Tobě bych radila, aby jsi se řídila svým srdcem. Vykašli se na to, co říkají ostatní a i na to, co říkám já a řiď se srdcem. Podle mé zkušenosti má každý jinou cestu a pokud si zvolíš jít za svým vlastním srdcem, tak nemůžeš udělat chybu.
   Přeji mnoho zdaru na Tvé cestě za šťastným milováním.
   Zítra 11.7.2018 bude na toto téma livestream u mě na Instagramu v 19h, tak to můžeme více probrat.
   Krásné dny s láskou Já

   Reply

 3. Grlpwr
  Červenec 10, 2018 @ 6:40 pm

  Skvělý článek, otevírá důležité a málo diskutované téma
  ❤️
  Hodně jsem trpívala na vaginální infekce, vyzkoušela jsem všechno možné, přestala jsem i plavat a jíst sladké, abych tomu nenapomáhala, přečetla jsem spoustu článku z jaké příčiny mykóza vzniká atd. Až jsem si uvědomila, že je potlacovaný problém v nepřijetí svého ženství plus další psychické problémy. Uvědomila jsem si, že se musím naučit mit ráda své tělo. Když vyléčíme mysl vyléčíme tělo. Pořád pracuji na sebe lásce. Je to dlouha cesta, ald každá žena by se po ní měla vydat ❤️

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 10, 2018 @ 8:14 pm

   Ahoj Grlpwr.
   AMEN! To mě jediné napadá jako odpověď ke Tvému komntáři. Děkuji za podporu! Děkuji za to, že sdílíš svou zkušenost a to může pomoci i ostatním. Jsi úžasná, že na sobě tak pracuješ. Srdíčko mi plesá pokaždé, když mi něco takového někdo napíše.
   Měj se krásně. s láskou Já

   Reply

 4. Káťa
  Červenec 10, 2018 @ 6:57 pm

  Moc díky za takové články, Evi! 🙏🏻

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 10, 2018 @ 8:15 pm

   Ahoj Kači. Děkuji. Jsem ráda, že se líbí 🙂
   Měj se famfárově. S láskou Já

   Reply

 5. Katka
  Červenec 11, 2018 @ 4:35 pm

  Ahoj, mohla bych se prosim zeptat odkud čerpat informace ze kdyz ti něco nejde přes jazyk je to angina apod i záněty? Je nějaká knizka kterou bys mi doporučila? Dekuji 🙂🙂

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 12, 2018 @ 10:46 am

   Ahoj. Jsou různé knížky na toto téma. Když si zadáš do vyhledávače: psychosomatika nebo co nám tělo říká, tak určitě něco najdeš.
   Moje oblíbená kliha je: Tajemná řeč vašeho těla od Inna Segal.
   Přeji krásný den a hodně štěstí v objevování psychosomatiky. S láskou Já

   Reply

   • evazenamcz
    Červenec 23, 2018 @ 3:48 pm

    Ahoj. Já mám několik takových knížek doma. Pracuji s tím a děkuji Ti za reakci. Je to od Tebe moc hezké, že chceš pomoct.

    Reply

 6. Zuzka
  Červenec 17, 2018 @ 5:51 am

  Ahoj, docela se mě dotkl předposlední odstavec, ve kterém píšeš o krásném článku o blocích v děloze. Můžeš se o něj podělit? Děkuju 🙂

  Reply

  • evazenamcz
   Červenec 23, 2018 @ 3:48 pm

   Ahoj Zuzi. Už jsem Ti odkaz poslala na e-mail. Měj krásný den.

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *